Потребителите на Дома за стари хора Гергана“ и Дома за

...
Потребителите на Дома за стари хора Гергана“ и Дома за
Коментари Харесай

Заради ремонт: Местят старите хора от дом Гергана в почивна станция край Златни пясъци

Потребителите на Дома за остарели хора „ Гергана “ и Дома за пълнолетни лица с физически увреждания ще бъдат краткотрайно настанени в почивна станция „ Здравец “ в к.к. „ Чайка “ край Варна. На вчерашното си съвещание съветниците от комисията по благосъстоятелност и стопанство към Общински съвет – Варна дадоха единодушието си за смяна на мястото на даване на двете обществени услуги.

Преместването се постанова поради идния ремонт на постройката, в която се намира Комплексът Дом за остарели хора „ Гергана " и Дом за пълнолетни лица с физически увреждания. Почивната станция ще може да приюти всички консуматори. Тя разполага с три здания с обща РЗП от 2 351 кв. метра, а поземленият парцел е с повърхност от 7,76 дка. Материалната база дава отговор на критериите и стандартите за качество съгласно Агенцията за качеството на обществените услуги.

Община Варна през май 2024 година подписа с Министерството на труда и обществената политика контракт за осъществяване на план „ Реформиране на Дом за остарели хора „ Гергана “. Основната цел на плана е привеждане на съществуващата материална база в цялостно сходство с условията на стандартите за качество на резидентна грижа за възрастни хора в надтрудоспособна възраст.

Предстои главен ремонт и преустрояване на четири здания в Комплекса за обществени услуги за възрастни хора „ Гергана “, въвеждане на ограничения за енергийна успеваемост, обезпечаване на налична среда за хора с увреждания и благоустрояване на прилежащото дворно пространство. Предвижда се и изцяло обзавеждане и съоръжение на всички здания, отговарящо на условията за безвредна и удобна среда за потребителите.

На съвещанието членовете на комисията по благосъстоятелност и стопанство гласоподаваха също смяна в капитала на „ ДКЦ V Варна – Св. Екатерина “. Те взеха решение капиталът да бъде повишен с 293 хиляди лв., представляващи цената на отпуснатите от общинския бюджет целеви дотации за създаване на асансьора уредба. Съветниците дадоха и единодушието си новоизградени инфраструктурни обекти – обществена общинска благосъстоятелност, да бъдат предоставени за стопанисване, поддържане и техническа употреба на „ Водоснабдяване и канализация “.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР