Хампарцумян: Потискането на цените винаги е пагубно
Потискането на цените постоянно е пагубно, това съобщи по Нова нюз финансистът Левон Хампарцумян. Той изясни, че у нас изкуствено се задържат цените на медикаменти, което води до реекспорта им. В международен мащаб образец за отрицателния резултат е какаото, което с следена цена в страните, които го създават в Африка. Това води до голяма контрабанда, против която Европейски Съюз се пробва да ползва ограничения, само че без необикновен триумф.
Хампарцумян разяснява също и дали ще се трансформират лихвите по ипотечните заеми след приемането на еврото. Нищо изключително няма да се случи, акцентира той, като добави, че всичко по контракта с банката просто ще се превалутира автоматизирано.
„ Банките нямат интерес да си удушат клиентите ”, разяснява финансистът. Той обаче акцентира, че закрепени лихви за 30 години, каквито има в Съединени американски щати, у нас няма. Който е купувал жилища за инвестиция, както при всяка такава, поема риск, акцентира Левон Хампарцумян.




