Поставянето на изолация е ключов момент от създаването на енергийно

...
Поставянето на изолация е ключов момент от създаването на енергийно
Коментари Харесай

Изолация за дома: Какво трябва да знаете за различните видове изолационни материали

Поставянето на изолираност е основен миг от основаването на енергийно ефикасен и комфортен дом. В основата на постигането на оптимална топлоизолация и шумоизолация за дома обаче стои изборът на изолационни материали.

Как да постигнеш оптималната енергийна успеваемост и да се радваш на всички изгоди от съществуването на изолираност? Виж повече за типовете материали и техните преимущества и дефекти от екипа на.

Защо изолацията е значима и кои са изгодите от качествената такава за дома?

Изолацията дава голям брой преимущества за всяко домакинство, в това число понижени разноски за електрическа енергия заради поддържане на оптимални температури и уединяване на студа.

Друга изгода от това решение е понижаване на шума от външната среда, което спомага за комфорта на живущите, изключително в случай че жилището ви се намира в по-натоварени региони.

Освен това, положителната изолираност се отличава с резистентност на разнообразни атмосферни условия и води до повишение на цената на парцела ти.

Кои са типовете материали за изолираност и какво би трябвало да знаете за тях?

Сред най-популярните, употребявани за изработка на външна и вътрешна изолираност в домашна конюнктура, са следните:

1. Минерална вата
Представлява доста известен избор за шумо и топлоизолация. Използва се както за стени, по този начин и за тавани и даже подова настилка. Минералната вата има отлични изолационни свойства и се отличава с доста елементарен монтаж и огнеустойчивост.

2. Изолационни панели
Използват се най-често за външни фасади, като се разграничават на стенни и покривни панели. Имат доста добра хидроизолация и обезпечават енергийна успеваемост.

3. Полиуретанова пяна
Служи за запълване на дупки и се характеризира с доста елементарно приложение и дълъг експлоатационен живот. Може да се ползва и тук-там, където обичайните разновидности за изолираност не са ефикасни.

4. Стиропор (EPS)
Нарича се още експандиран пенополистирен. Представлява известен и пестелив вид, който също така е лек и комфортен за монтаж.

5. Неопор (графитен EPS)
Отличава се с по-голяма компактност, в сравнение с тази на стиропора (EPS) и понижена топлопроводимост на изолационните платна, което се дължи на съществуването на спомагателни графични зърна.

6. Каменна вата
Този натурален нишковиден материал се предлага както за външна, по този начин и за вътрешна изолираност. Има висока точна на горене, обезпечава доста добра шумоизолация и подсигурява запазването на топлината във вътрешните пространства.

7. Фибран (XPS)
Нарича се още екструдиран пенополистирол и е известно решение за изолираност. Има доста висока топлоизолация, като в същото време е лек и дългогодишен. Освен за тези цели, фибранът намира приложение още в процеса по превръщане на прозорци.

За да вземеш най-правилното решение, реши какви са потребностите на твоето жилище и с какъв бюджет разполагаш.
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР