Поставеният под №1 в плейофите Бостън е на крачка от

...

Бостън е на крачка от втория кръг на плейофите

Поставеният под №1 в плейофите Бостън е на крачка от класиране за втората фаза на директните елиминации в НХЛ след успеха му през днешния ден с 6:2 против Флорида.

Пантерите бяха домакини на четвъртия дуел от серията, само че нямаха никакъв късмет против най-хубавия тим в постоянния сезон. Тайлър Хол се отличи с два гола и две подавания в Сънрайз, а вратарят Линус Улмарк избави 41 изстрела. Джак де Бръск добави още два гола за носителите на “Президентс Трофи ”.

Домакините насочиха първите 10 удара в мача, само че Брад Маршан даде преднина на Бостън в 9:45 минута на срещата. Гостите водеха самодейността в първите две елементи, като Тайлър Бертуци направи 3:1 при започване на третия интервал. Де Бръск повиши на 4:2 по-малко от две минути откакто домакините отново редуцираха пасива си, този пък посредством Сам Бенет, а в последните три минути пристигнаха и двата гола на Тайлър Хол.