Поставеният под номер 1 в схемата Каспер Рууд от Норвегия

...

Водачът в схемата Каспер Рууд се класира за финала в Бостад

Поставеният под номер 1 в схемата Каспер Рууд от Норвегия се класира за финала на шампионата по тенис за мъже АТП 250 на червени кортове в Бостад (Швеция) с награден фонд 481 270 евро. Рууд победи испанеца Роберто Карбайес Баена с 6:1, 6:4 за 79 минути.

Норвежецът направи пет пробива в мача и два пъти загуби подаването си. Във втория сет той поведе с 4:2, загуби идващите два гейма, само че взе петата и шестата част, с цел да победи.

В спор за купата на следващия ден Каспер Рууд ще играе против Федерико Кория от Аржентина, който по-рано през днешния ден разгроми Яник Ханфман (Германия) с 6:2, 6:1 за 72 минути.

22-годишният Рууд, който е 16-и в международната класация на АТП, има две трофеи в кариерата си, а Кория няма извоюван трофей досега.