Поставеният под номер 1 схемата Борна Чорич (Хърватия) се класира

...

Водачът в схемата Борна Чорич е на четвъртфинал на турнира в Уинстън-Сейлъм

Поставеният под номер 1 схемата Борна Чорич (Хърватия) се класира за четвъртфиналите на тенис шампионата на твърда настилка в Уинстън-Сейлъм (САЩ) с награден фонд 760 хиляди $.

Чорич, който преследва първа купа след триумфа си на шампионата „ Мастърс “ в Синсинати преди година, в профил в третия кръг участващия с „ уайлд кард “ представител на домакините Майкъл Мо с 6:4, 6:7(3), 6:3 след близо три часа игра.

Хърватинът позволи равнене откакто загуби втория сет след тайбрек, само че в третата част поведе с 4:1 и стигна до триумфа. Негов противник в разногласието за класиране на полуфиналите ще бъде аржентинецът Хуан Мануел Черундоло, който отстрани американеца Омни Кумар със 7:5, 6:3 за час и 38 минути игра.

Финалистът от предишния сезон и четвърти подложен Ласло Джере (Сърбия) също доближи до четвъртфиналите след победа над 18-годишния Алекс Мичълсън (САЩ) с 6:4, 6:4 в мач, траял час и 30 минути. Следващият съперник на Джере ще бъде шестият в схемата аржентинец Себастиан Баес, който надигра представителя на Австралия Александър Вукич с 6:4, 4:6, 6:4.

До четвъртфиналите доближи и петият подложен Иржи Лехечка. Чехът победи Доминик Кьопфер (Германия) с 6:3, 3:6, 6:4 и ще срещне австралиеца Макс Пърсел в опит да стигне до топ 4.

В спор за класиране на полуфиналите ще излязат и третият подложен Себастиан Корда (САЩ) против Ришар Гаске (Франция). Корда надви над унгареца Мартон Фучович със 7:6(5), 6:3, а 12-ият подложен Гаске се наложи над американеца Брандън Накашима след поврат с 2:6, 6:4, 6:4.