Поставените под номер 1 Габриела Стоева и Стефани Стоева от

...

Нямат спирачка, Габи и Сиси с титлата в Алмере

Поставените под номер 1 Габриела Стоева и Стефани Стоева от Хасково завоюваха купата на двойки при дамите на интернационалния шампионат по бадминтон от сериите Супер 100 в Алмере (Холандия) с награден фонд 75 хиляди $. Българките, които са европейски шампионки от тази година, победиха на финала третите в схемата Селена Пийк и Черил Зайнен (Холандия) с 21:17, 21:18 за 50 минути.
Габриела Стоева и Стефани Стоева водеха в резултата съвсем през целия първи гейм. Във втората част представителките на домакините имаха преимущество, само че след 15:15 българките направиха серия от 5:0 за 20:15 и без проблеми затвориха мача.
През тази седмица сестри Стоеви и Линда Зечири ще вземат участие на шампионата от Световните серии Супер 750 в Одензе (Дания) с награден фонд 775 хиляди $. В първия кръг на сингъл на 17 октомври Зечири ще играе против Янян Цай (Китай). Стефани Стоева и Габриела Стоева започват против поставените под номер 7 в схемата Со Хе Ли и Сън Чан Шин (Република Корея).Марица
Източник: marica.bg