Поставената под номер 9 в схемата Мария Сакари преодоля третия

...

Сакари с обрат срещу испанка в Мадрид

Поставената под номер 9 в схемата Мария Сакари преодоля третия кръг на шампионата по тенис за дами в Мадрид с победа с 3:6, 6:3, 6:3 против испанката Ребека Масарова и ще играе против друга представителка на домакините - Паула Бадоса.
 Изабелла Шиникова загуби от Мария Сакари, само че е на 1/2-финал на двойки в Рабат

Българката пропиля преимущество от 3-0 във втория сет

Испанката Бадоса надделя с безапелационното 6:3, 6:0 американката Коко Гоф.

Сакари надделя Масарова за два часа и 23 минути. Двете имаха по една победа в двете срещи между тях в кариерите си, само че гъркинята доминираше в Мадрид след неуверен първи сет. Във втория тя отрази 6/7 разигравания за пробив и завоюва последните два гейма, след което излезе победител в първите два в последната част.

" Мария е страхотна тенисистка и одобрявам метода, по който тя играе. Уважавам спортисти като нея, които дават всичко от себе си на корта, без значение какъв е резултатът ", съобщи Бадоса в изявление след мача с Гоф.