Поставената под номер 1 в схемата Елина Свитолина се класира

...

Свитолина не даде сет на нидерландка

Поставената под номер 1 в схемата Елина Свитолина се класира елементарно за втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в Хуа Хин (Тайланд) с награден фонд от 250 000 $.

Украинката, която е шампионка в шампионата за 2017 година, победи на старта с 6:2, 6:4 Бибиане Шоофс от Нидерландия. За Свитолина това бе самобитен реванш, защото украинката загуби на двойки от Шоофс 24 часа по-рано. На сингъл обаче петата в международната класация нямаше усложнения против 195-ата в ранглистата холандка и пречупи съпротивата й за едвам 79 минути.

Despite the windy conditions @ElinaSvitolina happy with her match today #thailandopen #huahin @WTA pic.twitter.com/h1T5uFg48l
— WTA Thailand Open (@ThailandOpenHH) February 12, 2020 В идващия кръг Свитолина ще играе с австралийката Сторм Сандърс, а при нов триумф ще срещне японката Нао Хибино на четвъртфиналите. Хибино разгроми с 6:0, 6:1 представителката на домакините Пеангтарн Плипуеч в среща от втория кръг на днешната стратегия.

Място на четвъртфиналите си подсигуряваха още китайката Сайсай Чжън, която победи с 6:4, 6:3 Ен Шуо Лян от Тайван, и швейцарката Леони Кюнг, спечелила с 6:3, 6:1 против Лин Чжу от Китай.