Последното писмо, написано от бийтълса Джон Ленън няколко часа преди

...
Последното писмо, написано от бийтълса Джон Ленън няколко часа преди
Коментари Харесай

Продадоха последното писмо на Джон Ленън

Последното писмо, написано от „ бийтълса ” Джон Ленън няколко часа преди гибелта му, беше продадено на търг за 64 000 $, заяви TMZ, цитира БГНЕС.

Очакваше се, че цената на писмото ще бъде от 30 000 до 50 000 хиляди $, само че в последния ден на търга броят на евентуалните купувачи се усили и лотът нарастна. В резултат на това аукционната къща Gotta Have Rock and Roll продаде писмото на музиканта за 63 750 $.

: John Lennon’s last letter sells for over $60,000 in an online auction
— Insider News (@InsiderNewsKe)

Върху писмото музикантът е оставил подписа си, преди да го изпрати на своя счетоводител Бари Никълс. Отбелязва се, че в него Ленън е показал трима пълномощници, които да гласоподават от негово име на годишната среща на " Бийтълс ", която е трябвало да се организира девет дни по-късно в Лондон. Няколко часа по-късно музикантът е погубен. По-рано беше обявено, че на килъра му Марк Чапман, наказан на пожизнен затвор, още веднъж бе отхвърлен предварително освобождение. 67-годишният нарушител, излежаващ присъда в щата Ню Йорк, се яви за 12-ти път в края на август пред комисията за предварително освобождение.

Джон Ленън е погубен на 8 декември 1980 година покрай дома си в Ню Йорк. На процеса Марк Чапман декларира, че е направил закононарушението, с цел да стане прочут.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР