Последният в класирането Химки успя да затрудни, но отстъпи със

...

Химки не се даде без бой в Милано

Последният в класирането Химки съумя да затрудни, само че отстъпи със 74:84 (26:29, 17:27, 13:14, 18:14) Олимпия Милано в мач от 26-ия кръг на Евролигата. След срещата в Милано съветският отбор остава на последното място в таблицата с 23 загуби и едвам две победи, а италианският отбор е на трета позиция с баланс 17-9.

Срещата стартира извънредно завладяващо и по нищо не личеше, че домакините са безспорен любимец. В идващите 10 минути обаче те демонстрираха класа, с цел да се отдръпват на почивката с 13 точки преднина (56:43).

След паузата играчите на Химки съумяха да покажат добра игра, само че не и да наваксат изоставането си.

За Олимпия Милано най-резултатен беше Шавон Шийлдс със 17 точки, Луиджи Датоме приключи с 15 точки, а 13 наниза Серхио Родригес.

Мики Джордан беше над всички за Химки, завършвайки с дабъл-дабъл – 23 точки и 11 битки, а Ерик Малкълм вкара 15.