Последна надежда за съставяне на правителство, така президентът Румен Радев

...
Последна надежда за съставяне на правителство, така президентът Румен Радев
Коментари Харесай

ГЕРБ към президента: Готови сме да предложим решения за кризата, стига да има кой да ни чуе

Последна вяра за сформиране на държавно управление, по този начин президентът Румен Радев дефинира консултациите на „ Дондуков “ 2 и връчването на третия мандат пред представители на парламентарната група на „ ГЕРБ-СДС “.

„ Вашата политическа мощ към този момент съобщи, че не вижда капацитет за лъчение на стабилно болшинство в границите на 47-то Народно заседание, само че в това време хората чакат решение на техните проблеми. Вие с вашия огромен управнически опит изцяло осъзнавате какво значи тъкмо в такива сериозни моменти да не сложим страната в нова рецесия, защото до това биха довели нови избори. Така че за нас е забавно по какъв начин вие виждате около въпроса за властта да се решат и проблемите на хората, без закъснение – неотложни тежки проблеми, дали това няма да пресече и растежът в индустриалното произвеждане и редица позитивно фактори, които регистрират ръководещите. Най-важно е търсене на излаз от главната рецесия, която сега е най-много политическа “, сподели Радев.

„ Да, нашата група не вижда формула зад която да има устойчиво болшинство и държавно управление, само че обстоятелството че сме тук значи, че осъзнаваме, че страната се намира в серия от рецесии. Ние сме в уголемен състав през днешния ден при вас, тук са хора с доста сериозен опит и хора, които могат да дадат решение, стига да има кой да се вслуша в тях. През миналите седмици нашата група оферираше такива решения и Народно събрание го поддържа, такива са обезщетенията за бизнеса, храмовете и общините за тока. Мораториумът за битовите консуматори и то беше подкрепено. Предлагаме и решение, което да дефинира цена на горивата от 2.70 за литър, като осъзнаваме, че огромна част от инфлацията се състои от повишение на цените на енергоносителите. Тук сме с целия опит и експертиза, която има нашата група и сме подготвени да участваме в консултациите, само че това не значи, че нашето мнение за неналичието на непоклатимост в Народното събрание се е трансформирало “, сподели още той.

Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР