Посланикът ни в Москва Бойко Коцев се връща в България

...
Посланикът ни в Москва Бойко Коцев се връща в България
Коментари Харесай

Заради случая "Скрипал" и нареждането на Борисов посланикът ни в Москва се връща у нас още днес

Посланикът ни в Москва Бойко Коцев се връща в България още през днешния ден, с цел да се срещне с премиера Бойко Борисов във връзка случая Скрипал. Това твърди bTV.

По-рано денем ПГ на Българска социалистическа партия изиска министър председателят Борисов да изясни пред народните представители за какво е извикал за съвещания Коцев .

Към момента към момента не е ясно дали посланикът ни ще се срещне с премиера през днешния ден.

„ Категоричното отзоваване на дипломат е последна дипломатическа мярка. За нас е значимо да имаме всички обстоятелства и условия, с цел да можем да взимаме по-адекватни решения”, разяснява зам.-министърът на външните работи Георг Георгиев.

Според българското държавно управление поканата към Коцев е задоволителна, само че обстановката със случая Скрипал е динамична и може да се промени.

Темата за първи път разяснява посланика на Русия у нас Анатолий Макаров .

„ В цивилизованото общество има принцип на хипотеза на невинността. Според мен не би трябвало да се взима такова решение въз основа на израза „ вероятно” или „ доста вероятно”. При това виновността не е потвърдена и съгласно мен тя няма да бъде доказана”, разяснява Макаров.

Темата за дипломатическия скандал сред Запада и Русия, както и извикването на българския дипломат в Москва у нас е водеща и в Народното събрание.

„ България е солидарна, ние извикахме нашия дипломат за консултация. Важното е да покажем и взаимност и да запазим естествени двустранни връзки с Русия”, сподели депутатът от ГЕРБ Емил Радев .

Волен Сидеров съобщи, че в този случай е нужно да се събере съдружния съвет. По думите му досега се води уравновесена политика, за което той поздрави премиера. „ България би трябвало доста точно да поддържа баланса”, безапелационен беше той.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР