Посланикът на Франция в България Н. Пр Жоел Мейер и

...
Посланикът на Франция в България Н. Пр Жоел Мейер и
Коментари Харесай

Посланикът на Франция в България Жоел Мейер гостува в Пазарджик

Посланикът на Франция в България Н. Пр Жоел Мейер и делегация от посолството посрещна през днешния ден в Областна администрация Пазарджик регионалният шеф Валентина Кайтазова. Гостът бе придружаван от господин Люк Леви, шеф на Френския институт в България, господин Арно Боберо, аташе за университетско съдействие и господин Жером Кел, консултант по печата в посолството на Франция в България.

Радваме се да Ви посрещнем в Областна администрация и да проведем тази работна среща, като част от визитата Ви в регионалния град. В нашата област се намират едни от най-красивите кътчета на България -Рила, Родопите, Средна гора, Тракийската равнина. Регионът ни е привлекателен център за доста туристи от страната и чужбина с богатото си естествено, културно и историческо завещание, сподели регионалният шеф Валентина Кайтазова. Тя добави, че в областта на културата и образованието България е дълготраен сътрудник с Франция. Културни и просветителни институции, общини от нашия район реализират такива сполучливи партньорства в границите на културни събития и по стратегия „ Еразъм + “. В сферата на образованието бяха посочени планът на Професионалната гимназия по строителство и архитектура в Пазарджик с френския строителен колеж в гр. Орлеан и партньорството на Висшето учебно заведение по агробизнес и развиване на районите /ВУАРР/ с университета в гр. Реймс. За дейностите по плана, който се осъществя в границите на европейски университет INVEST, описа пред френските посетители шефът на Департамента за езиково образование към ВУАРР, доцент доктор Александър Давчев.

 Посланикът на Франция в България Жоел Мейер гостува в Пазарджик

Н. Пр. Жоел Майер и френските дипломати показаха убеденост, че двустранните връзки в областта на културата и образованието ще продължат да се развиват. Двете страни разискаха и организирането на събития в Пазарджик, София и Франция с поддръжката на френския институт в България и в партньорство с ХГ „ Станислав Доспевски “. Дейността на културната институция беше показана по време на срещата от нейния шеф Леон Бабачев.

Посланик Майер изрази задоволството си от извършените диалози и добави, че при идната си аудиенция в Пазарджик ще бъде придружаван от представители на Френско-българската комерсиална и индустриална камара, съставлява френския бизнес в България и предизвиква двустранните връзки сред двете страни.

Областният шеф подари на посланика на Франция графика на художника Славчо Славчев.

 Посланикът на Франция в България Жоел Мейер гостува в Пазарджик

В рамките на визитата си в регионалния град, френските дипломати посетиха РИМ Пазарджик, ЕГ „ Бертолт Брехт “ и организираха среща с кмета на Пазарджик.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР