Поскъпване от 80 до над 800 лева за пътна помощ

...
Поскъпване от 80 до над 800 лева за пътна помощ
Коментари Харесай

Златна пътна помощ: Пострадал в катастрофа олекна с 800 лева за няколко километра

Поскъпване от 80 до над 800 лв. за пътна помощ след произшествие и то единствено за няколко километра.

Семейството на водача от злополуката на автомагистрала " Тракия “ през вчерашния ден алармира за машинация. 

" Потърсих в интернет, извиках една компания, един човек, той по телефона ми сподели, че ще коства 1,50 на километър “, споделя Стилян Пеев.  

Репатракът идва и товари авариралия автомобил. По пътя към София момчето споделя, че още веднъж пита водача какъв брой ще коства преместването на колата. И получава друг отговор. 

" Той ми даде цена мисля, че беше 900 лева И аз му споделих това е прекомерно висока цена. Тогава той се обади на шефа си и след това сподели 800 лева Дадох му парите, аз му крещя желая обаче и фактура, той ми отговори: в случай че искаш фактура, би трябвало да начислим и ДДС-то и сумата ще бъде 960 лева “, изяснява пред бТВ пострадалият.

За случая с пост в обществените мрежи споделя и близка на потърпевшите в злополуката. За да ревизира за какво цената скача 10 пъти за племенника ѝ тя самата звъни на телефона на същата пътна помощ: " Попитах какъв брой ще ми коства от София до село Лозен, злополуката става на 6 км преди разклона за село Лозен. Човекът ми сподели към 70 лева И аз тогава му споделих: А, добре, за какво си взел 800 лева на племенника ми? И той ми сподели: Много беше мъчно, колата беше без гуми и никой нямало да му я вземе за по-малко. “ 

Собственикът на репатрака отхвърли среща с екипа ни с претекста, че е ангажиран. По телефона обаче изясни, че цената е естествена поради положението на автомобила.

 

" Отидох там, споделих му цена 860 лева с ДДС-то и момчета ми сподели добре. Цената 860 лева с Данък добавена стойност беше образувана на действителните условия. Колата е смачкана. Няма по какъв начин при такава обстановка курсът да е 70/80 лв. “, изясни Никола Йорданов, притежател на пътната помощ.

От Съюза на българските автомобилисти показват, че наемната цена е близо 10 пъти по-ниска.

" Услугата щеше да коства към 96 лв. “, съобщи Тодор Желев.

Комисията за отбрана на потребителите стартира инспекции на компаниите, които дават пътната помощ. А потърпевшите на автомагистрала " Тракия “ алармират и за различен проблем.

Според околните на потърпевшия точно поради това, че мантинелата сред двете платна на автомагистралата е отстранена е довела до това случаят да бъде толкоз тежък.

" Самата мантинела е на равнището, не е сведена към земята. Ако мантинелата беше права и равна, колата щеше да се приплъзне “, изясни Росица Бачарова, вуйна на Стилян Пеев.

По-късно пристигна и отговор от Пътната организация.

" От началото на април в сектора от км 0 до 5-и км стартира настоящ ремонт на настилката. В осъществяване на дейностите тук-там е отстранена мантинелата. При 5-ти км тя е демонтирана, като секторът е обезопасен с бализи. С цел повишение информираността на водачите и сигурността на пътешестване, данни смяната на организацията за придвижване в региона е оповестена на уеб страницата на Агенция " Пътна инфраструктура “. В момента поради идните празнични и почивни дни за 1-ви май и Гергьовден и предстоящият натоварен трафик, краткотрайно ремонтните действия по трасето са прекратени. Пътноподдържащата компания е известена да предприеме спомагателни действия по обезопасяване на мястото. Предстои ремонтните действия да бъдат обновени след празниците, като ще бъдат сложени нужните пътни знаци за контролиране на придвижването. “, споделиха от АПИ в позиция.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР