Португалия срази Швеция с 3:0 в Лигата на Нациите, за

...

Играч на Ливърпул блести за Португалия в отсъствието на Роналдо

Португалия съкруши Швеция с 3:0 в Лигата на Нациите, с цел да събере към този момент 10 точки от 4 мача в трета група.

Диого Жота се трансформира в воин, откакто осъществя два гола за триумфа, а и Бернардо Силва също означи.
 Италия и Нидерландия не позволиха разногласието си в Бергамо

1:1 в дербито на вечерта в Лига на нациите

Шведите имаха някои положения, които обаче пропуснаха и не съумяха да стигнат позитивен резултат, губейки и 4-ия си мач в групата, като остават на последно място в нея без точка. Ето по какъв начин се разви самият дуел:

В 21-ата минута разумното се случи и иберийците вкараха. Шведите сбъркаха, Жота подаде към Бернардо Силва, който напредна и преодоля Олсен с акуратен удар. В 44-ата минута Кансело подаде чудесно към Жота, който овладя и стреля мощно, като нямаше по какъв начин да пропусне.
 Хърватия отново не съумя да си отмъсти на международния първенец

Франция победи в Загреб с 2:1

Берг пропусна да върне скандинавците в мача, откакто в добавеното време на първата част, а по-късно и при започване на втората, пропусна. Първо стреля неопределено, а по-късно Патрисио избави.

В 72-ата минута интригата завърши, когато Жота получи от Карвальо, набра скорост, стигна до наказателното поле и осъществя с отличен удар втория си гол в мача, като оформи крайния резултат.