Португалия се справи без никакви проблеми с Хърватия в срещата

...

Португалия се справи лесно с Хърватия и без Роналдо

Португалия се оправи без никакви проблеми с Хърватия в срещата сред двата отбора от Лигата на нациите.

Иберийците победиха с 4:1, откакто в тяхна изгода се разписаха Кансело, Жота, Силва и Феликс. Почетното попадение за противника вкара Петкович, който се появи от аварийна пейка.

Успехът на отбора можеше да бъде надалеч по-впечатляващ, в случай че португалците имаха малко повече шанс. Само през първото полувреме те на два пъти стреляха в рамката зад Ливакович, като с пропуск се регистрира Жоао Феликс.

Балканският състав изглеждаше неразпознаваем, като без Модрич и Ракитич бе явно, че нещо липсва в постройката на отбора. Играта на " шахматистите " не спореше, като те сътвориха едвам няколко по-сериозни рискове в цялата среща.
 Снимка 495008
Източник:

Кансело откри 4 минути преди почивката, като съумя да материализира очевидното предимство на тима си, направлявал събитията на терена през огромна част от времето.

След 58 минути игра нова обстановка, при която топката рикошира в гредата бе продължена, като в последна сметка Жота се разписа от близка отдалеченост и съвсем несъмнено постави завършек на интригата в мача, най-много поради неналичието на предпочитание и мотивация от страна на противника.
 Снимка 495009
Източник:

Точката на разногласието бе сложена от Феликс, който повиши на 3:0 по-малко от 20 минути преди края на срещата.

В последните минути на дуела резервата Петкович направи 3:1, вкарвайки почетен гол за състава си. В продължението на мача Силва се разписа за крайното 4:1, оформяйки разгрома за хърватите.

Така Португалия стартира с победа присъединяване си в шампионата, въпреки и без огромната си звезда Кристиано Роналдо.

Той пропусна дуела, тъй като не тренира през последните няколко дни, поради... ужилване от пчела, последвано от зараза. Пръстът на крайници на Роналдо е инфектиран и не се знае какъв брой време ще отнеме възобновяване му.

Ето и какви бяха стартовите единайсеторки, избрани от двамата треньори при започване на конфликта:

Португалия : Лопеш, Пепе, Кансело, Герейро, Диаш, Моутиньо, Перейра, Фернандеш, Силва, Жота, Феликс

Хърватия : Ливакович, Вида, Ловрен, Йедвай, Баришич, Ковачич, Пашалич, Влашич, Брекало, Крамарич, Ребич
 Световните първенци започнаха в Лигата на нациите с триумф и гол-красавец на Мбапе