Португалия поведе група А след победа над Люксембург. Драконите се

...

Португалия поведе група А след обрат над Люксембург, Сърбия победи Азербайджан

Португалия поведе група " А " след победа над Люксембург. " Драконите " се постановиха като посетител с 3:1.

Домакините изненадващо поведоха в резултата, само че след попадения на Жота, Роналдо и Палиня обратът бе цялостен.

Така Португалия събра актив от 7 точки, следван от Сърбия също с толкоз точки. Люксембург са трети, а Ирландия и Азербайджан са без точки. Попадението за Люксембург падна в 30-ата минута, когато Синани откри Херсон Родригес, който скочи най-високо и заби от близко топката с глава право в долния ляв ъгъл за 1:0.
 Белгия унижи Беларус

Уелс победи Чехия и завърза борбата за второто място

В 42-ата минута Жота засече пас на Нето и изравни. Шест минути след възобновяване на играта, Кансело откри Роналдо, който без проблем направи обрата цялостен. В 78-ата минута попадение на Роналдо не бе зачетено поради засада.

Две минути по-късно, Нето центрира от корнер, а Палиня засече с глава за крайното 1:3.

В различен мач от групата, игран по-рано, Сърбия победи Азербайджан като посетител с 2:1.

Митрович вкара за 0:1 в 16-ата минута, а Махмудов изравни в 59-ата. Отново Митрович означи девет минути преди края на мача, донасяйки скъпите три точки на " плавите ".