Португалия постигнаха деветата си победа в квалификациите за Евро 2024

...

Девета поредна победа за Португалия в евроквалификациите

Португалия реализираха деветата си победа в квалификациите за Евро 2024 в деветия си мач, надделявайки непретенциозния отбор на Лихтенщайн с 2:0. С оптимален актив от 27 точки селекцията на Роберто Мартинес е първа в класирането, като от дълго време завоюва присъединяване си на шампионата в Германия.

Головете за португалците в днешния мач вкараха Кристиано Роналдо и Жоао Кансело.

Въпреки че влязоха като безспорен любимец в срещата, гостите не съумяха да стигнат до гол преди почивката.

Най-чистото състояние за Португалия през първата част пристигна половин час след първия съдийски сигнал. Гонсало Рамош беше открит с центриране в наказателното поле. Неговият удар с глава обаче мина около задачата.

В 46-ата минута Кристиано Роналдо уцели левия непряк дирек, само че секунди по-късно звездата на Ал Насър към този момент беше безмилостен. Той овладя на границата на наказателното поле подаване на Диого Жота и се разписа за 1:0.

Десетина минути по-късно Португалия до огромна сметка постави точката на разногласието с второ попадение. Негов създател беше Жоао Кансело.

До края нови два гола на Португалия не бяха зачетени. В 71-вата минута Жоао Феликс означи, само че имаше засада.

В 82-рата минута Рамош порази задачата, само че и неговата наслада беше секната след интервенция на ВАР.