Португалия победи Чехия с 2:0 в мач от втория кръг

...

Португалия се наложи над Чехия в Лигата на нациите

Португалия победи Чехия с 2:0 в мач от втория кръг на Лигата на нациите. Точни за домакините на стадион " Хосе Алваладе " в Лисабон бяха Жоао Кансело и Гонсало Гедеш.

И двете попадения пристигнаха през първото полувреме. Бернардо Силва изведе своя съотборник в Манчестър Сити Жоао Кансело в наказателното поле, а крайният защитник се разписа с компактен удар в далечния ъгъл.

Гонсало Гедеш оформи крайния резултат. По подобен метод полузащитникът също бе изведен зад тила на противниковата защита, преди да стреля по диагонала за 2:0.

След почивката Индрих Станек избави нови два удара на " мореплавателите ". Звездата на отбора Кристиано Роналдо изигра цялостни 90 минути.

В другия мач от група 2 с 1:0. Португалия води в класирането със 7 точки, две повече от втория Испания. Чехия е на трета позиция с четири точки, а Швейцария към момента няма извоювана точка.