Португалия откри 13 случая на вариант на коронавирус Омикрон в

...
Португалия откри 13 случая на вариант на коронавирус Омикрон в
Коментари Харесай

Португалия отчете 13 случая на Омикрон във футболен клуб в Лисабон

Португалия откри 13 случая на вид на ковид Омикрон в понеделник, всички включващи играчи и личен състав на футболния клуб Belenenses SAD от топ дивизия, един от играчите неотдавна се завърна от Южна Африка , заяви здравният орган DGS, оповестява " Ройтерс ".

Диагнозите бяха сложени, откакто клубът от Лисабон изигра мач против Бенфика в събота , който стартира единствено с девет играчи на Белененсес на терена заради огнището на COVID-19.

Само седем играчи се завърнаха на терена след полувремето, а мачът бе преустановен две минути след второто полувреме , като Бенфика поведе със 7:0.

Защитникът на Белененсес Кафу Фете даде позитивна проба за COVID-19, откакто се завърна от Южна Африка на 17 ноември, той и още 12 души в клуба са доказани в понеделник, че са инфектирани с разновидността на Омикрон.

До понеделник повече от дузина страни оповестиха за случаи на разновидността, който.
 Италия обмисля наложителна имунизация за футболисти
Италия обмисля наложителна имунизация за футболисти

Гравина: Имаме към 4-5% играчи, които нямат зелен пропуск за ваксина

Шефът на DGS Граса Фрейтас разяснява телевизионния оператор SIC, че съвсем всички играчи на Балененсес са имунизирани против COVID-19, като добави, че всички техни контакти с висок и невисок риск ще бъдат тествани.

Говорител на клуба сподели, че множеството от инфектираните са безсимптомни или са имали леки признаци и че 44 играчи и личен състав са се самоизолирали и чакат за повторни проби.

Президентите на Бенфика и Белененсес споделиха, че в случай че не са играли мача, рискуват да бъдат осъдени за " безпричинно неявяване ". Те упрекнаха лигата и DGS, че не са отсрочили мача.

Лигата, която по-рано съобщи, че не е получила публично искане за отсрочване на мача, в понеделник проверява дали мачът е спазил здравните правила. DGS сподели, че не зависи от здравните управляващи да отсрочват играта.

Португалия, която има един от най-високите равнища на имунизация против COVID-19 в света, предходната седмица разгласи връщането на ограничения , с цел да забави разпространяването на епидемията. Освен това прекрати полетите до и от някогашната си колония Мозамбик от понеделник, с цел да се бори с разновидността.

 Холандската полиция арестува двойка избягала от хотел под карантина
Холандската полиция арестува двойка избягала от хотел под карантина

Задържаните испанец и португалка могат да бъдат съдени за застрашаване на публичното здраве
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР