Португалия 1 : 1 Швейцария 56′ ГООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ!! 1:1!!

Португалия - Швейцария 1:1, Рикардо Родригес бележи от дузпа

Португалия

1: 1

Швейцария
 56′
ГООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ!! 1:1!! РОДРИГЕС БЕЛЕЖИ ОТ ДУЗПА! Второто полувреме стартира по извънредно чудноват метод, белязан естествено от " вещата " интервенция на системата ВАР. Гостите проведоха хубава офанзива, при която пас като по конец на Шакири трябваше да откри Харис Сеферович. След най-малък контакт с Нелсон Семедо, таранът се просна в португалското поле и незабавно пожела дузпа. И до момента в който съдията Феликс Брих дискутираше с сътрудниците си дали да покаже бялата точка, Португалия организира скоростна композиция, при която Бернардо Силва беше фаулиран и арбитърът отсъди углавен удар. Само, че в този момент германецът получи съвет да прегледа миналата обстановка, с цел да реши има ли дузпа за Швейцария или не....И тук Брих се трансформира във зложелател на португалците, откакто счете, че Швейцария би трябвало да получи углавен удар, посредством който той анулира отсъдения подобен за " мореплавателите " момент по-късно. Изобщо, пъклен объркваща обстановка, при която всичко приключи с прецизен изстрел на Рикардо Родригес от гостите и възобновяване на паритета 1:1.
45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45′
ПОЧИВКА!
 Снимка 427412
Източник:
42′
ФЕЛИКС! Португалия въпреки всичко имаше опцията да има последната дума за това полувреме. Кристиано Роналдо показва отличен взор върху играта, извеждайки зад тила на защитата младата звезда Жоао Фелик. Играчът на Бенфика обаче изгуби равновесие, поради натиска на бранителя зад него, и не съумя да откри очертанията на вратата от непосредствена непосредственост.
41′
ГРЕДА ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Полувремето можеше да приключи по отличен метод за гостите. Кевин Мбабу реализира следващ добър пробив по фланга, който приключи с старателен пас към дузпата за Харис Сеферович. Стрелецът се пребори за нужната позиция и насочи компактен удар, облизал горната греда над Патрисио.
 Снимка 427410
Източник:
35′
Поредица от няколко непохватни отигравания на Кристиано Роналдо. Те се случиха в решителни мигове, когато звездата можеше да внесе и сериозна заплаха в полето на Швейцария.
 Снимка 427407
Източник:
27′
Гостите бързо можеха да се върнат в този полуфинал. В 27-ата минута те проведоха бърза офанзива през сърцето на португалската защита, което приключи с решителна интервенция на Руи Патрисио. Макар и избитата от него топка да попадна в краката на противников футболист, топката по този начин и не посети опразнената от него мрежа.
24′
ГОООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ!! 1:0!! РОНАЛДО!! Мощният възклик " Suu " озвучи цялостните трибуни на португалския стадион в 24-ата минута. Тогава лузитаните поведоха в резултата, а в ролята на голмайстор предстоящо се трансформира Кристиано Роналдо. Капитанът на домакините постави завършек на головата си суша за своята татковина и " препарира " Ян Зомер след фантастично осъществяване на директен свободен удар.
 Снимка 427411
Източник:
20′
Джердан Шакири малко се надцени, откакто в 20-ата минута реши да шутира от доста далечна отдалеченост. Според упованията, топката излезе високо в навън.
15′  Снимка 427405
Източник:
13′
Динамичните мигове в Порто продължиха с опция за швейцарците. Джердан Шекири центрира остра топка от фланга, а таранът на гостите Харис Сеферович опитва да я продължи с глава за далечния ъгъл на съперника. Коженото кълбо обаче мина на сантиметри от незащитения португалски ъгъл.
12′
РОНАЛДО! Португалия трябваше да съжалява, че не води в резултата с настъпването на 12-ата минута. " Кръстоносците " сбъркаха при изнасянето на топката, което разреши на Кристиано Роналдо да шутира от доста преференциална позиция. Изстрелът на звездата обаче бе безпределно разочароващ и излезе в навън.
8′
Играчите на Швейцария реагираха доста остро в 8-ата минута, когато Бруно Фернандеш не реши своя шпагат и влезе над дясното коляно на Кевин Мбабу. Гостите незабавно желаеха червен картон за провинилия се, но реферът Феликс Брих резервира тактично безмълвие.
 Снимка 427404
Източник:
4′
ШАКИРИ! Отговорът на " часовникарите " бе отговарящ. Още с първата си офанзива селекцията на Владимир Петкович стигна до голово състояние. Джердан Шакири си проправи път всред снажните бранители на Португалия, след което насочи изстрел от дребен ъгъл. Руи Патрисио обаче бе на мястото си и парира с крайник.
3′
НАТИСК НА ПОРТУГАЛИЯ!! Домакините започнаха полуфиналната борба на " До Драгао " извънредно стимулирано. " Мореплавателите " постановиха преса, която вкара в големи компликации отбраната на Швейцария. Нещо повече, терзанието в техните редици можеше да докара и до безразсъден гол още в самото начало. Опитният пазач Ян Зомер работи доста неприятно, откакто не отигра добре върната топка към него. За благополучие на вратаря, дебнещият дебютант Жоао Феликс не съумя да се възползва.
2′
Минута безмълвие в памет на умрелия рано тази заран някогашен президент на УЕФА - Ленарт Йохансон.
1′
НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!
 Снимка 427403
Източник:
Състав 1 Руи Патрисио 1 Ян Зомер 3. Пепе 2. Кевин Мбабу 4. Рубен Диаш 5. Мануел Аканджи 5. Рафаел Герейро 8. Ремо Фройлер 7. Кристиано Роналдо – капитан 9. Харис Саферович 10. Бернардо Силва 10. Гранит Джака – капитан 14. Уилиам Карвальо 13. Рикардо Родригес 16. Бруно Фернандеш 14. Щефан Цубер 18. Рубен Невеш 22. Фабиан Шер 20. Нелсон Семедо 23. Джердан Шакири 23. Жоао Феликс 17. Денис Закария Треньор Фернандо Сантош Владимир Петкович Резерви 12. Жозе Са 12. Ян Мвого 22. Бето 21. Йонас Омлин 2. Жоао Кансело 3. Франсоа Мубанже 6. Жозе Фонте 4. Нико Елведи 8. Жоао Моутиньо 6. Михаел Ланг 9. Диего Соуза 7. Ноа Окафор 11. Диого Жота 11. Ренато Стефен 15. Рафа Силва 15. Лорис Бенито 17. Гонсало Гедеш 16. Албан Айети 19. Марио Руи 18. Джибрил Соу 21. Пици 19. Йосип Дрмич 20. Едмилсон Фернандеш
Отборите на Португалия и Швейцария се изправят един против различен в първи полуфинал от шампионата Лига на нациите.

" Мореплавателите " са считани за любимец, защото са домакини на тази крайна четворка в шампионата. Победителят ще завоюва купа и 10,5 милиона евро. Битката през днешния ден ще се организира на стадион " До Драгао " в Порто.
 Кристиано Роналдо пред дебют в шампионата Лига на нациите

Португалия доближи до финалния стадий на конкуренцията

Утре, само че в Гимараеш, пък ще се организира другият полуфинал, който ще опълчи Холандия и Англия.

Португалците са настоящият европейски първенец. Те ще бъдат водени от огромната си звезда Кристиано Роналдо и младата такава - Жоао Феликс. Роналдо не игра в груповата фаза на Лигата на нациите, в която иберийците преобладаваха над Полша и Италия.
 Швейцария остана без значим състезател за финалите на Лига на нациите

Бреел Емболо е с контузия

Селекционерът на Швейцария Владимир Петкович също ще може да употребява най-силните си играчи - Джердан Шакири, Гранит Джака, Ян Зомер... В групите на Лигата на нациите " часовникарите " разгромиха Белгия с 5:2. Атаката им пък ще бъде управлявана от намиращия се в добра форма нападател Харис Саферович.

Главен арбитър на срещата е германецът Феликс Брих.