Порто триумфира с 3:1 над Бенфика в първото се сезона

...

Порто отказа Бенфика от титлата в Португалия

Порто победи с 3:1 над Бенфика в първото се сезона дерби сред двата отбора, пристигнало единствено ден преди Нова годината.

„ Драконите “ бяха надалеч по-стойностния тим на терена на „ Ещадио до Драгао “, като през първата част едвам не водеха с цели 3 гола. Само намесата на ВАР направи по този начин, че единствените зачетени попадения да останат на Виейра и Пепе в средата на полувремето.

След паузата Яремчук върна интригата с попадение още от съблекалнята, само че Андреа Алмейда изостави своите в 48', откакто получи втори жълт картон.

Оттам насетне отборът на Сержо Консейсао бе на практика единственият на терена, а спортът завърши в 69', когато Тареми оформи крайния резултат.

Порто продължава водачеството си, въпреки и по голова разлика пред Спортинг. Двата отбора са с по 44 точки и към момента не се опитвали усета на провалянето. Бенфика пък остава на трето място и към този момент има цели 7 пункта пасив.