Порто постигна ценна победа с 1:0 в гостуването си на

...

Порто матира Краснодар в края

Порто реализира скъпа победа с 1:0 в гостуването си на Краснодар от третия прелиминарен кръг на Шампионската лига. “Драконите” стигнаха до триумфа в края с попадение от фаул на Серхио Оливейра в 89-ата минута. Така те направиха първата крачка към продължение в идната фаза.

В началото на мача Порто стоеше по-добре на терена и имаше няколко голови благоприятни условия. В 13-ата минута удар на Марега профуча до лявата греда. След това в 24-ата минута Тикиньо получи чудесно центриране, само че от близко с глава стреля над вратата. По-малко от минута по-късно се стигна до безредие в наказателното поле пред Матей Сафонов, който направи ослепително избавяне след шут от близко на Корона.

Постепенно обаче и Краснодар стартира да основава положителни положения. В 40-ата минута домакините получиха фаул на добра позиция пред наказателното поле, само че Маркус Берг стреля неопределено.

В 52-ата минута руснаците претендираха за дузпа за игра с ръка на футболист на Порто в пеналта, само че съдията реши, че няма да уточни бялата точка и сподели играта да продължи.

В 80-ата минута Реми Кабеля пропусна най-хубавата опция за домакините. Той бе изтърван в наказателното поле и от близко насочи мощен удар, само че вратарят на Порто направи прелестно избавяне.

В самия завършек на мача гостите нанесоха своя удар. Те си спечелифа фаул пред наказателното поле и Серхио Оливейра с прелестно осъществяване не остави шансове на вратаря за 0:1.

Така Порто си потегли с скъпа победа като посетител и е сериозен любимец преди реванша след седмица. Краснодар пък може да съжалява, че загуби този дуел и ще има много тежка задача да търси наложителна победа на “До Драгао”.