Порто постигна категорична победа с 5:2 при домакинството на Монако

...

Порто смачка Монако, РБ Лайпциг ще играе в Лига Европа

Порто реализира безапелационна победа с 5:2 при семейството на Монако от група „ G “ на Шампионската лига и по този метод португалският тим се класира за осминафиналите на шампионата.

Порто поведе в резултата още в 9-та минута с гол на Винсент Абубакар.

Абубакар удвои преднината на Порто в 33-та минута.

Съдията Йонас Ериксон остави двата тима в понижени сформира в 38-та минута, откакто изгони с директни червени картони Фелипе от Порто и Рашид Гезал от Монако.

Ясим Брахими направи резултата 3:0 в 45-та минута след асистенция на Абубакар.

Монако понижи изоставането си в резултата в 61-та минута след гол от дузпа на Камил Глик. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Иван Маркано в наказателното поле на Порто.

Порто поведе с 4:1 с гол на Алекс Телеш в 66-та минута.

Монако вкара втори гол в 78-та минута, който бе дело на Радамел Фалкао.

Тикиньо Соарес оформи крайния резултата в срещата в 88-та минута.

В другия мач от групата Република България Лайпциг загуби с 1:2 семейството си на Бешикташ.

Съдията Виктор Касай свири дузпа за Бешикташ в 10-та минута за нарушаване на Вили Орбан в наказателното поле на Република България Лайпциг. Наказателният удар бе осъществен от Алваро Негредо.

Домакините можеха да изравнят резултата в 15-та минута, когато след удара с глава на Орбан топката срещна десния дирек на вратата на Зенгин.

Гол на Тимо Вернер не бе зачетен в 21-та минута поради засада.

Толга Зенгин направи ослепително избавяне в 47-та минута, когато отрази удара на Тимо Вернер.

Зенгин направи ново избавяне в 57-та минута след удара на Кевин Кампъл.

Гол на Жан-Кевин Огюстен не бе зачетен в 65-та минута поради засада.

Лайпциг приключи мача с човек по-малко, откакто Стефан Илсанкер бе изпъден за втори жълт картон в 82-та минута.

Домакините съумяха да изравнят резултата с гол на Наби Кейта в 87-та минута.

Дженк Тосун направи доста сериозен пропуск в 90-та минута, като изпрати топката право в ръцете на Гюлаши.

Бешикташ стигна до победното попадението в 90-та минута, а негов създател бе Андерсон Талиска.