Porto Open, втори кръгАдриан Андреев – Петер Гойовчик 2-6, 6-3,

...

Андреев победи бивш №39 за четвъртфинал в Порто

Porto Open, втори кръг
Адриан Андреев – Петер Гойовчик 2-6, 6-3, 6-2

Адриан Андреев ще играе четвъртфинал на Чалънджър тура във втора поредна седмица. Ракета №3 на България реализира това след влиятелен триумф в Порто – 2-6, 6-3, 6-2 над някогашния №39 в света Петер Гойовчик.

34-годишният немец сега е отвън първите 300, само че в предходния кръг в профил Ричардас Беранкис. Андреев обаче съумя да го спре след поврат. Световняит №202 загуби пет следващи гейма от 2-2 в първия сет като изостана с пробив и във втората част. В идващите минути обаче софиянецът съумя да поведе с 4-1, което обезпечи и триумфа в сета.

В решителната част няколко равностойни гейма отидоха на сметката на Андреев, който осъществя два пробива, поведе с 5-1, а малко по-късно се възползва от втория си мачбол.

За него това е общо трети четвъртфинал през годината, а в опит да стигне до първия си полуфинал през 2023-а ще срещне поставения под №4 Лука Нарди (№153), отстранил вярата на домакините Гонзало Оливейра след 6-4, 3-6, 6-3.

С двете победи досега Андреев си обезпечи завръщане в топ 200 като през идната седмица ще записва и ново рекордно класиране. До момента той бе достигал до №189, само че в този момент е съвсем несъмнено, че ще бъде към 185-о място. Нов триумф би означавал приближаване до първите 170.
Източник: tenniskafe.com