Порто и Барселона играят при 0:1 в мач от група

...

НА ЖИВО: Порто - Барселона 0:1, Левандовски се контузи

Порто и Барселона играят при 0:1 в мач от група Н на Шампионска лига. В продължението на първото полувреме Феран Торес откри резултата.

Първият удар към една от двете порти беше на Жоао Кансело. Португалецът обаче прати топката надалеч от задачата от към 20 метра. В 14-ата минута удар на Алан Варела от далечна отдалеченост мина над вратата на гостите.

В 16-ата минута Мехди Тареми проби през центъраи подаде към Стивън Еустакио, който насочи удар от към 12 метра, само че Тер Стеген се оправи и избави. В 23-ата минута Роберт Левандовски получи пред наказателното поле, само че се забави и разреши бранител да му избие топката. Кълбото се озова в Жоао Феликс, който насочи топовен шут, като топката профуча рисково над вратата. Малко по-късно Жоао Феликс се оправи с Ромарио Баро отляво и навлезе в наказателното поле, като опита удар, който беше блокиран.

След половин час игра Алехандро Балде проби отдясно и навлезе в наказателното поле, след което центрира. Топката се озова в Гави, който на два пъти не съумя да нанесе удар, а по-късно Жоао Феликс стреля неопределено.

В 33-ата минута Роберт Левандовски беше сменен, откакто малко преди този момент Давид Кармо влезе извънредно жестоко в краката му. На мястото на поляка се появи Феран Торес. Десетина минути по-късно " драконите " развиха добра офанзива, която приключи с удар на Мехди Тареми, който обаче не затрудни Тер Стеген. В 44-ата минута каталунците проведоха бърза контраофанзива. Жоао Феликс напредна през центъра и подаде към Феран Торес. Нападателят насочи доста мощен удар от към 20 метра, само че Диого Коща мазета.

В добавеното време на първата част Барселона поведе. Ромарио Баро сбърка в центъра на терена, което разреши на Илкай Гюндоган да му отнеме топката и да напредне през центъра. Германецът пусна отличен извеждащ пас към Феран Торес, който смени посоката, като по този начин се освободи от Давид Кармо и пусна топката около Диого Коща в близкия ъгъл за 1:0.

Втората част стартира с добра опция за домакините. Жоао Марио проби по дясното крило, влезе във вътрешността и насочи удар, който профуча около вратата. В 53-ата минута Мехди Тареми с магическо подаване изведе Пепе самичък против вратаря. Бразилецът навлезе в наказателното поле и току да насочи удар Жул Кунде съумя да го догони и да избие топката в корнер.

В 63-ата минута Ромарио Баро доближи подаване на Пепе отдясно и центрира, като Тареми засече с глава в наказателното поле, само че прати топката около вратата. Две минути по-късно Галено се оправи с Жоао Кансело и подаде към Вендел, който от няколко метра шутира от дребен ъгъл, само че Тер Стеген мазета с крайник.

Порто - Барселона 0:1

0:1 Феран Торес (45+1)

Порто: 99. Диого Коща, 2. Фабио Кардосо, 4. Давид Кармо, 6. Стивън Естакио, 9. Мехди Тареми, 11. Пепе, 13. Галено, 18. Уендел, 22. Алан Варела, 23. Жоао Марио, 28. Ромарио Баро

Треньор : Серджо Консейсао

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Жоао Кансело, 3. Алехандро Балде, 4. Роналд Араужо, 6. Гави, 9. Роберт Левандовски, 14. Жоао Феликс, 18. Ориол Ромеу, 22. Илкай Гюндоган, 23. Жул Кунде, 27. Ламин Ямал

Треньор: Шави Ернандес