Портланд записа 32-ра победи в 57 мача от началото на

...

Портланд надви Голдън Стейт, Поражение за Бостън срещу Клипърс

Портланд записа 32-ра победи в 57 мача от началото на сезона след триумфа със 123:117 над Голдън Стейт тази нощ.

Деймиън Лилард вкара 44 точки и взе 8 битки, а отборната игра на домакините съумя да обезврежда 50 точки на Кевин Дюрант. Си Джей Маккалъм добави 29.

Дюрант добави 7 битки и 6 асистенции, само че Голдън Стейт претърпя първа загуба в последните пет мача. За него пък това е пети мач в кариерата, в който вкарва 50 и повече точки, както и първи през този сезон.

Лос Анджелис Клипърс надделя Бостън Селтикс със 129:119 с 30 точки и 13 битки на ДиАндре Джордан.

За Клипърс това е четвърта победа в последните пет мача и те имат към този момент актив от 30/26, което ги изкачи на 2-о място в Тихоокеанската дивизия. Тобайъс Харис добави 21 точки, Данило Галинари е с 20, а Лу Уилямс- 19.

Кайри Ървинг беше най-точен при стрелбите с 33 точки, прибавяйки и 8 асистенции. Ал Харфорд добави 20, а Маркъс Морис означи 13 точки и 11 асистенции.

Селтикс инкасираха четвърта загуба в петата си поредна среща и изостава от Торонто за 1-ата позиция в Атлантическата дивизия.