ПОРТЛАНД, Орегон (АП) — ДеАндре Айтън направи дабъл-дабъл от 16

...

Трейл Блейзърс изтриха пасив от 22 точки за победа със 109-04 над Сънс

ПОРТЛАНД, Орегон (АП) — ДеАндре Айтън направи дабъл-дабъл от 16 точки и 15 битки, Анфърни Саймънс имаше 23 точки и седем битки, а Портланд Трейл Блейзърс изтриха пасив от 22 точки, с цел да победят Финикс Сънс със 109-104 във вторник вечерта и прекъснаха поредност от седем загуби.

Финикс загуби за пети път в последните си седем мача. Кевин Дюрант от Финикс поведе всички изпълнители с 40 точки при загубата, до момента в който Девин Букър имаше 26 точки и седем асистенции.

Лип на Саймънс с 10,7 секунди до края оказа помощ да се спре късното рали на Финикс, откакто Портланд усили преднината си до 14 в четвъртото тримесечие.

Джерами Грант също имаше 22 точки за Портланд, до момента в който Малкълм Брогдън имаше 14 точки и четири асистенции от пейката. Брогдън стартира второто полувреме на мястото на Шаедън Шарп, който напусна мача с травма в слабините.

Портланд беше парещ от линията за 3 точки през цялата нощ, правейки 14 от 28 тройки против единствено пет за Финикс.