ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Антъни Едуардс имаше 41 точки и

...

Едуардс има 41 и Тимбърулвс печелят първия от 2 срещу Блейзърс със 121-109

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Антъни Едуардс имаше 41 точки и Минесота Тимбърулвс победиха Портланд със 121-109 във вторник вечерта, предавайки Трейл Блейзърс петата си поредна загуба.

Руди Гобер добави 16 точки и 15 битки за своя шести следващ дабъл-дабъл. Карл-Антъни Таунс, който имаше проблеми с фаула рано, приключи с 13 точки за водещия в Западната конференция Тимбъруулвс.

Диандре Айтън означи 22 точки и 16 битки за Блейзърс, които още веднъж одобряват Минесота в четвъртък вечер.

Тимбъруулвс построиха преднина от 14 точки през първото полувреме, само че Блейзърс я понижиха, достигайки до 62-60 през третата четвърт, преди тройката на Едуардс да увенчае серия от 10-2, която усили преднината на Минесота до 72 -62.

Тройката на Джерами Грант изравни до 73, само че Портланд не съумя да излезе напред и Минесота поведе с 84-83 в последния интервал.

Тройката на Nickeil Alexander-Walker, негова четвърта от четвъртината, усили преднината на T...