Поредното изграждане на нов път ще се забави още преди

...
Поредното изграждане на нов път ще се забави още преди
Коментари Харесай

Жалба забавя строежа на магистрала „Русе-Велико Търново“

Поредното създаване на нов път ще се забави още преди да е почнало поради тъжба. Става въпрос за строителството на автомагистралата сред Русе и Бяла, която е част от цялостния план " Русе-Велико Търново ". Ситуацията ще забави плана с най-малко 6 месеца. Подадената в последния миг тъжба е против определеното от екоминистерството трасе. Това заяви в изявление за " Дарик " депутатът от " Обединени патриоти " Искрен Веселинов, който е и ръководител на парламентарната комисия по районно развиване.

" Промени в закона направиха вероятни сходни тъжби единствено на първа инстанция, което в известна степен е добре, тъй като при предходния вид забавянето щеше да е най-малко 2 години ", добави Веселинов. В началото на годината депутатът от ГЕРБ Пламен Нунев разяснява пред " Дарик ", че в случай че всичко върви по проект, до края на годината е допустимо да бъде определен реализатор на градежа. При по този начин стеклите се условия обаче това очевидно няма да се случи съгласно проектите.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР