Поредица от протести срещу турската военна операция в Сирия се

...
Поредица от протести срещу турската военна операция в Сирия се
Коментари Харесай

Хиляди на протест във Франция срещу турската операция

Поредица от митинги против турската военна интервенция в Сирия се организираха във Франция. Според уредниците от френския клон на Кюрдския либерален съвет в тях са взели участие минимум 100 хиляди души, написа Агенция " Фокус ".
Протестите са стартирали с протест на кюрди, живеещи във Франция, който се организира на площада на Правата на индивида, против Айфеловата кула, на десния бряг на Сена. След него стартира огромна проява и в противоположната част на Париж, на площад Република. Там по апел на френския клон на Кюрдския либерален съвет се събраха над 20 хиляди души. Протестиращите са носели транспаранти с текст: „ Защитавай Кюрдистан! “, „ Свобода на кюрдския народ! “, „ Долу колониализма, да живее свободата и справедливостта! “. От площада на Републиката протестиращите минаха по някои парижки булеварди.
" Тук сме, с цел да изразим гнева си. Защото сега цивилни умират под бомбите на турската авиация ", сподели Агит Полат, представител на КДС-Ф. " Призоваваме Франция да се намеси в обстановката и да спре убийствата на хора, осъществявани от турската войска и радикалните ислямистки групировки, които я поддържат ", сподели той.
Според кюрдския представител и Франция, и Европейският съюз, и цялата интернационална общественост би трябвало да одобряват наказания против Турция. " Те би трябвало да са от характерно естество, по-специално е неотложно да се сътвори зона, неразрешена за полети на самолети. Населението би трябвало да получи отбрана на Организация на обединените нации ", сподели представителят. Той прикани още Франция да отзове посланика си от Анкара. " Ако всичко това не бъде направено, турската експанзия ще продължи, хората ще продължат да умират ", акцентира Полат. Той увери, че кюрдите, живеещи във Франция, имат намерение да продължат дейностите си най-решително в идващите дни.
Големи манифестации против турската интервенция се организираха и в други градове, измежду които Марсилия и Страсбург.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР