Леопард ухапа по пръстите момиче при опит за селфи в зоопарка във Варна
Пореден случай на опит да бъдат пипани или хранени животни в зоопаркове в страната приключи с случай.
Във варненския зоопарк момиче е било ухапано по пръстите от леопард. Инцидентът е станал в зоопарка в град Варна на 17 септември към 18.00 часа, оповестиха от атракциона.
Девойката се пробвала да си направи фотография по какъв начин допира намиращите се в клетката хищници.
По време на обикновен обход пазачът на зоопарка вижда младо момиче съзнателно да се надвесва над оградата и да бърка през решетката на местообитанието на леопарда за да си направи рисковото селфи.
Въпреки явните предизвестия и мигновена реакция на члена от екипа на зоопарка, след идване на място открива, че момичето е ухапано по пръста от леопарда.
Пазачът оказва съответна първа помощ и след консултация с ветеринарния доктор на зоопарка, момичето е изпратено в незабавен медицински кабинет за оказване на профилактична здравна помощ.
Докосването, храненето и притесняването на жителите от зооколекцията е безусловно неразрешено и е упоменато на осведомителни табели на цялата територия на зоопарка. Всички хищници се намират в особено проектирани местообитания, съгласно нужните на съответния тип, съобразени с всички ограничения за сигурност и нарушаването на тези ограничения е неразрешено.
Молим Ви да спазвате нашите правила при посещаване на зоопарка, с цел да бъде вашето прекарване прелестно, а ние – спокойни, припомнят от зоопарка.
FaceBookTwitterPinterest




