Пореден опит за извиване на ръце в ГЕРБ и ПП,

...
Пореден опит за извиване на ръце в ГЕРБ и ПП,
Коментари Харесай

Скандалът се разраства: Разследват Лена Бориславова за държавни тайни, Кирил Петков - за липсващи помощи за Украйна

Пореден опит за извиване на ръце в ГЕРБ и Политическа партия, или маските паднаха? По-рано през днешния ден стана ясно, че Лена Бориславова е предавала информация за " Турски поток " с гриф " Секретно " на публицисти, за да дискредитира президента Румен Радев и експремиера Бойко Борисов.

 

След като разкритията станаха ясни в общественото пространство, министърът на вътрешните работи  Иван Демерджиев разкри, че постоянното държавно управление на Кирил Петков е отклонило 150 милиона лв. помощ за Украйна. Къде са отишли тези суми не е ясно. Към този миг обаче, в София се организира митинг проведен от Политическа партия против Румен Радев. А Петков и Василев явно се надяват, че след огласените разкрития за изменничество против страната, ще смъкват и президента.

 

Изплатени са големи суми към 24 лица, които сякаш съставляват 45 сдружения, само че документите е много объркана и с големи пропуски, в това число за усвоени европейски средства. Още по-смущаващо е, че близо 53 милиона са платени посредством протоколи, като даже не излиза наяве кого въобще подкрепят.

 

Лена Бориславова към този момент е обект на авансово следствие от страна на ДАНС, а Кирил Петков е обект на интерес от страна на прокуратурата. Преди минути стана ясно, че от Софийска градска прокуратура са предложили на основния прокурор да изиска и имунитета на екс-премиера Бойко Борисов за корист със служебно състояние, само че детайлностите там занапред ще се обясняват.

След целия този скандал, държавно управление ГЕРБ - Политическа партия е все по-малко евентуално. Остава под въпрос какво следва на идващите избори? Победа за Българска социалистическа партия или ще забележим отпред на страната " Възраждане "? 

 

Източник: razkritia.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР