Общественият транспорт в Германия стачкува, милиони хора са засегнати
Пореден ден на митинги и в Германия. След блокадата на летища, през днешния ден стачкуват чиновниците в публичния превоз.
Служителите по сигурността упорстват за нарастване на заплатите и смяна на работното времеНад 90 000 чиновници преустановиха работа по-рано тази заран. Причината - несполучливите все още договаряния сред работодатели и синдикати за нови групови трудови контракти в 14 федерални провинции. Основните претенции са по-голям годишен отпуск, по-кратки работни смени и по-добро възнаграждение.
Протестите ще бъдат съдбовни освен за демокрацията, само че и за стопанската система, счита немски политологЗасегнати сa огромни градове като Берлин, Хамбург и Дюселдорф. Милиони хора, в това число учениците, разчитат на рейсове, трамваи и метро всеки ден. Днес в доста градове германците бяха принудени да търсят други възможности, с цел да стигнат до учебните заведения и работните си места. Следващата седмица стартират още веднъж договаряния.
Снимка: Reuters




