ЕС е огорчен: Германия избра Китай за доставчик на най-мощните вятърни турбини в света
Поръчката за 18,5 MW турбини, създадени в Китай може да означи навлизането на китайските производители на турбини в Европа...
Емил Василев 16:52 | 05.07.2024 0 СподелиНай-четени
IT НовиниЕмил Василев - 22:39 | 02.07.2024На жена, спечелила $43,000,000 $ в казиноа> беше препоръчана вечеря с пържола вместо облагата ѝ
КосмосЕмил Василев - 23:06 | 04.07.2024Събитие, което се случва един път в живота: Рядък късмет да забележим звездна детонация с невъоръжено око
КриптовалутиЕмил Василев - 20:39 | 04.07.2024Metamax: Гръмна следващата финансова криптопирамида, в която участваха и хиляди българи
Емил Василевhttps://www.kaldata.com/Неотдавнашното известие на немския разработчик на вятърни паркове Luxcara, че избира китайски производител на съоръжение за идния си обект провокира стихия в Европа.
Този основен миг може да дефинира посоката, в която ще се развият проектите на Европейския съюз за екологичен преход през идващите няколко години.
След дебюта на електрическите транспортни средства, в този момент е ред на вятърните турбини, създадени в Китай да навлязат на европейските пазари. По-рано тази седмица Luxcara разгласи, че е избрала компанията MingYang Smart Energy за снабдител на своите 18,5-мегаватови турбини.
Последната ще достави 16 вятърни турбини, които ще бъдат конфигурирани до 2028 година. Това е невиждан ход, като се има поради, че основаните в Европа производители на съоръжение са задвижвали устрема на Европейски Съюз към възобновима сила от вятърни паркове.
GE, Vestas и Siemens имат индустриални мощности в Европа и постоянно доставят както наземни, по този начин и офшорни турбини, с цел да отговорят на възходящите потребности в Европа.
Във връзка с това по-добро ли е китайското съоръжение, в изказване Luxcara съобщи, че е оповестила интернационален търг през предходната година и е направила дълга и обширна сложна инспекция, обхващаща екологични, обществени, управнически аспекти и сходство с киберсигурността в сходство с наредбите на Европейски Съюз.
Проектът Waterkant ще създава електрическа енергия за зареждане на 400 000 семейства в Германия. Той ще помогне на страната да реализира задачата си да задоволява 80 % от енергийното си търсене с възобновима сила.
MingYang Smart Energy построява вятърни турбини с по-висока от естествената мощ и такива, които могат да работят даже при тайфуни. За съпоставяне, европейските производители на турбини са се отказали от проектите си да създават сходни по мярка турбини и вместо това са се насочили към производството на турбини с доста по-ниска мощ.
Проект като Waterkant ще се нуждае от повече турбини, създадени в Европа, с цел да реализира сходна мощ, което ще усили и разноските за инсталиране.
Нелоялна конкуренция или протекционизъм?
Германското министерство на стопанската система удостовери, че ще изследва деликатно договорката, откакто европейското лоби на вятърната промишленост съобщи, че тя дава на Китай достъп до сериозна енергийна инфраструктура в Европа. Индустриалното лоби също по този начин се стреми към лоялна конкуренция за всички страни, оповестява Nikkei.
Този ход следва и решението на Европейската комисия да извърши прелиминарен обзор на вероятни нарушавания на пазара от страна на китайските производители на вятърни турбини. Това евентуално ще ускори още повече комерсиалното напрежение сред Европа и Китай.
След напора на евтини електрически транспортни средства, създадени в Китай, Европейският съюз от през днешния ден наложи по-високи ставки на митата за другите производители. Подобен ход във връзка с вятърните турбини би могъл да усили разноските по плановете и да забави прехода към зелена сила.
В материал, оповестен в Global Times се твърди, че дейностите на Европейски Съюз наподобяват на търговски протекционизъм и са в отговор на мощната конкуренция, пред която е изправена европейската вятърна промишленост от страна на китайските производители по света.
Противопоставянето на китайския импорт би могло да навреди на по-големите проекти на Европейски Съюз за прекосяване към възобновима сила или да усили разноските, понасяни от крайния консуматор. Вместо това съдействието ще помогне на двата района.
Сега всички погледи са ориентирани към това по какъв начин Германия и останалата част от Европейски Съюз ще продължат напред.