Популярният американски консервативен активист Чарли Кърк е починал, след като

...
Популярният американски консервативен активист Чарли Кърк е починал, след като
Коментари Харесай

Близък до Тръмп активист беше застрелян в САЩ

Популярният американски закостенял деятел Чарли Кърк е умрял, откакто беше прострелян от незнаен стрелец по време на събитие в университет в щата Юта, предадоха международните организации. Новината беше публикувана и от президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп.

31-годишният Чарли Кърк беше убит, до момента в който приказва от спонтанната сцена в двора на университета по време на събитие, част от неговото турне. Извършителят към момента не е арестуван, макар че в началото управляващите арестуваха двама обвинени за убийството, само че след това бяха освободени.

Кърк е съосновател на младежката консервативна организация Turning Point USA и е прочут политически деятел и последовател на американския президент Тръмп, съобщи Българска телеграфна агенция.

" Великият, даже именитият, Чарли Кърк е мъртъв. Никой не разбираше и не притежаваше сърцето на младежта в Съединени американски щати повече от Чарли. Той беше обичан и почитан от ВСИЧКИ, изключително от мен, а в този момент към този момент не е измежду нас “, написа Тръмп в платформата си " Truth Social ".

Кърк не заемаше изборна служба, само че беше мощна мощ в консервативната политика измежду хората. Освен че ръководеше младежата организация, Кърк беше водещ на подкаст и привличаше голям брой почитатели в обществените мрежи. Toj има 5,3 милиона почитатели в Х, като беше и измежду водещите по Fox News.

Кърк беше част от предизборната акция на Тръмп и участва на стъпването му в служба. Чарли Кърк постоянно атакуваше мейнстрийм медиите и се ангажираше с културни войни по въпроси, свързани с расата, пола и имиграцията, постоянно в провокативен жанр

" В знак на респект към Чарли Кърк - същински и популярен американски родолюбец, подреждам всички американски флагове в Съединени американски щати да бъдат спуснати на половина до неделя вечер в 18:00 часа (местно време) “, написа американският президент " Truth Social ".

Вицепрезидентът Джей Ди Ванс и политици от Републиканската и Демократическата партия реагираха на новината посредством изявления в обществените мрежи.

В обществените мрежи пък циркулира видео, на което Кърк приказва с микрофон под бяла тента с изписани на нея лозунги " Американското завръщане " и " Докажете, че бъркам ". В идващия чуват изстрели, а той се хваща с ръка за шията, откъдето стартира щедро кръвотечение. Междувременно настъпва блъсканица и хората от публиката стартират да бягат и да крещят.

Президентът Доналд Тръмп разгласява четириминутно послание от Овалния кабинет, в което сподели, че " изпълнен с тъга и яд от убийството " на Чарли Кърк.



Той го назова " страдалец за истината и свободата " и насочи нападки към " радикалната левица ", като съобщи че нейната разгорещена изразителност е, " директно виновна за тероризма, който виждаме в страната ни през днешния ден ".
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР