Понтъс Аберг и Рикард Ракел вкараха при дузпите, а Джон

...

Анахайм нанесе първо поражение на Нешвил като гост

Понтъс Аберг и Рикард Ракел вкараха при дузпите, а Джон Гибсън избави 34 удара за успеха на Анахайм с 2:1 след осъществяване на дузпи против Нешвил при първата загуба на Хищниците в посещение от началото на постоянния сезон в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Ракел вкара в четвъртия рунд на свободните удари и даде преимущество на Анахайм (8-8-3), а по-късно Гибсън спря опита на Кевин Фиала за равнене и Патоците завоюваха мача. Иначе Райън Гецлаф се разписа в постоянното време за Анахайм, който усъвършенства салдото си до 2-2 при осъществяването на свободни удари от началото на сезона.

Фиала вкара в постоянното време, а Кайл Търис го направи при дузпите за Нешвил (13-3-1), който спря серията си от пет победи. Пека Рине пък отрази 29 удара в първия мач със свободни удари за Хищниците през сезона. Те въпреки всичко останаха отпред на Западната конференция с осем точки повече от Анахайм.
Хенрик Лундквист избави 25 удара на вратата на Ню Йорк Рейнджърс (9-7-2) при успеха с 2:1 против гостите от Ванкувър (10-7-2), които са отпред на Тихоокеанската дивизия и имат три точки преднина против Анахайм. Филип Читил и Брет Хаудън вкараха головете за победа номер 437 в кариерата на Лундквист, с което шведският вратар изравни Жак Плант на седмо място във безконечната класация на НХЛ.
Себастиан Ейхо се разписа след 1:16 минути игра в продължението за победа на Каролина (8-7-3) с 3:2 против Чикаго (6-8-4). Теуво Теравайнен и Майкъл Ферланд вкараха при числено преимущество през 66 секунди във втората част и Ураганите победиха Черните ястреби за повторно през последните четири дни.
Пиел-Люк Дюбоа вкара гол в средата на последната част за победа на Кълъмбъс (10-6-2) с 2:1 против Далас (9-7-2). Той получи пас от Кам Аткинсън зад вратата и изпрати шайбата с бекхенд при 9:39 минути до финалната сирена.