Поне за малко Хетафе излезе от зоната на изпадащите, след

...

3:0 на почивката едва се оказа достатъчно за Хетафе

Поне за малко Хетафе излезе от зоната на изпадащите, откакто пребори с 3:2 гостуващия Жирона в среща от 24-тия кръг на Ла Лига. Домакините водеха решително с 3:0 още на почивката, само че в края едвам удържаха задатъка си.

Две наивни неточности на бранители на каталунския отбор донесоха добър задатък на тима на Кикес Санчес Флорес. Още във 2-рата минута, при опит да изнесе топката, Сантиаго Буено сбърка, от което се възползва Енес Юнал за 1:0.

В 14-тата турският нападател удвои от дузпа, отсъдена за ненужна игра с ръка на Хавиер Ернандес.

Две минути преди паузата Борха Майорал повиши на 3:0 и всичко изглеждаше ясно още на този стадий.

Жирона обаче понижи в 54-тата посредством Валентин Кастейянос, който беше прецизен на празна врата.

Гостите даже върнаха още един от головете, откакто в 80-ата юношата на Реал Мадрид порази мрежата с отдалечен изстрел.

Домакините обаче не позволиха равнене, с което реализираха едвам втората си победа в последните 10 срещи във всички шампионати.

Тимът на Жирона пък пропусна шанса да огледа по-смело напред към евротурнирите, защото до през днешния ден имаше три триумфа в последните четири кръга и при победа щеше да се приближи на точка до шестото място.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.