Най-малко 12 убити при бомбени атаки срещу лагери за разселени лица в източната част на ДР Конго
Поне 12 души, в това число деца, са били убити при детонации на двойни бомби, които удариха два лагера за разселени хора в източната част на Демократична република Конго, съгласно на държавни чиновници, Организация на обединените нации и група за помощ.
Експлозиите в петък бяха ориентирани към лагерите в Лак Верт и Мугунга, покрай град Гома, столицата на провинция Северно Киву, се споделя в изказване на Организация на обединените нации.
Атаките, при които минимум 20 души бяха ранени, бяха „ фрапантно нарушаване на човешките права и интернационалното филантропично право и може да съставляват военно закононарушение “, се споделя в известието.
Жител на един от лагерите сподели пред Al Jazeera, че доста от жертвите са спали в палатките си, когато регионът е бил нападнат.
„ Започнахме да бягаме, когато бомбите бяха изстреляни към лагера “, сподели жителят.
Конгоанската войска и Съединените щати упрекнаха армията в прилежаща Руанда и бунтовническата група M23, че стоят зад офанзивите.
В събота Руанда отхвърли обвиняванията на Съединени американски щати...
Прочетете целия текст »




