Поморие посреща днес мощите на Св. Георги Победоносец
Поморие посреща през днешния ден мощите на Св. Георги Победоносец. Те идват особено в морския град за идния празник на следващия ден - Гергьовден.
Обителта „ Св. Георги “ в Поморие е единственият настоящ мъжки манастир в Югоизточна България.
Йеромонах Паладий: " От името на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений предавам на феновете на Българска национална телевизия овчарски архиерейски благослов. Мощите ще дойдат довечера в 17:30 ч. Чрез литийно шествие ще бъдат пренесени в храма на манастира. Те се носят от Гърция — от манастира „ Св. Богородица Радост на всички скърбящи “, от самия свещеник архимандрит Игнатий. От обитаемото място ще пристигна честната ръка на светеца. Това са мощите, които идват. "
Утре ще бъде отслужена архиерейска света литургия.
" Те ще бъдат на 5 май вечерта, на 6 май през целия ден и на 7 май ще бъдат откарани още веднъж за поклонение на друго място. Това събитие за нас е доста тържествено, защото освен манастирът е с името на Св. Георги Победоносец, само че и целият град чества своя празник на този ден. И по тази причина за нас е толкоз значимо да бъдем съпричастни на тази реликва и да получим благословение и берекет с помощта на това, че участваме в празника. Желая на всеки, който има опция, да взе участие с нас на празника. На 6 май ще има литургия, която ще бъде архиерейска, управлявана от Сливенския митрополит Арсений. Желаем всички да бъдат съпричастни на тази берекет, която ще бъде предадена посредством нашия митрополит. "
След Поморие мощите на Св. Георги ще бъдат изнесени за поклонение също в Сливен, в Ямбол, както и в Бургас.
Вижте директното включване на Давид Сукнаров.
Обителта „ Св. Георги “ в Поморие е единственият настоящ мъжки манастир в Югоизточна България.
Йеромонах Паладий: " От името на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений предавам на феновете на Българска национална телевизия овчарски архиерейски благослов. Мощите ще дойдат довечера в 17:30 ч. Чрез литийно шествие ще бъдат пренесени в храма на манастира. Те се носят от Гърция — от манастира „ Св. Богородица Радост на всички скърбящи “, от самия свещеник архимандрит Игнатий. От обитаемото място ще пристигна честната ръка на светеца. Това са мощите, които идват. "
Утре ще бъде отслужена архиерейска света литургия.
" Те ще бъдат на 5 май вечерта, на 6 май през целия ден и на 7 май ще бъдат откарани още веднъж за поклонение на друго място. Това събитие за нас е доста тържествено, защото освен манастирът е с името на Св. Георги Победоносец, само че и целият град чества своя празник на този ден. И по тази причина за нас е толкоз значимо да бъдем съпричастни на тази реликва и да получим благословение и берекет с помощта на това, че участваме в празника. Желая на всеки, който има опция, да взе участие с нас на празника. На 6 май ще има литургия, която ще бъде архиерейска, управлявана от Сливенския митрополит Арсений. Желаем всички да бъдат съпричастни на тази берекет, която ще бъде предадена посредством нашия митрополит. "
След Поморие мощите на Св. Георги ще бъдат изнесени за поклонение също в Сливен, в Ямбол, както и в Бургас.
Вижте директното включване на Давид Сукнаров.
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




