Полуфиналният сблъсък на Откритото първенство на Швеция по тенис между

...

Спряха тенис мач в Швеция, заради нацистки поздрав

Полуфиналният конфликт на Откритото състезание на Швеция по тенис сред Фернандо Вердаско и Давид Ферер беше преустановен за малко, поради нацистки възгласи. Мачът от сериите ATP 250 беше запомнен със абсурда, който обиколи международните организации.

По време на дуела почитател изскочи на корта и стартира да крещи с високо вдигната дясна ръка, което докара и до прекъсване на срещата.

Облеченият с черна тениска, мъж слезе на игрището в средата на втория сет и изкрещя нацисткия привет " Хел Зегер " на шведски (пр. " Хайл Хитлер " ). Реферът на стола незабавно подреди на защитата да изведе фена, против който ще бъде повдигнато и обвиняване.

Давид Ферер съумя да победи сънародника си Вердаско и да се класира за финала против Долгополов.
© Reuters

След 5-минутна пауза срещата продължи. До този миг в дуела Ферер воедеше с 6:1, само че Вердаско съумя да вземе втората част след тайбрек, извоюван на три.

Все отново Давид Ферер взе третия сет с 6:4 и в утрешния край ще се изправи против Александър Долгополов.
Източник: dnevnik.bg