Полски инвеститори ще посетят Каварна през пролетта на 2018-та година.

...
Полски инвеститори ще посетят Каварна през пролетта на 2018-та година.
Коментари Харесай

Полски инвеститори идват в Каварна

Полски вложители ще посетят Каварна напролет на 2018-та година. Това е контрактувано по време на формалното посещаване на делегация, водена от кмета на Каварна госпожа Нина Ставрева и с присъединяване на общински съветници от разнообразни групи и комисии в Общинския съвет на Каварна, в община Старе Бабице /Полша/, оповестиха от общината.

Тридневната аудиенция (11-14 ноември 2017 г.) бе по покана на кмета на Старе Бабице - господин Кшиштоф Турек. По време на срещите с кмета и представителите на Общинския съвет на Старе Бабице са били разисквани опциите за икономическо съдействие сред двете общини, продан на културния и състезателен календар.

Туризмът и селското стопанство – значими браншове в двете общини, са били измежду главните тематики на диалозите, както и положителните практики във връзка с използването на средства по Европейски планове и стратегии. През идващото лято се чака и по-висок растеж на полските туристи в региона на Каварна.

През 2016-та година кметът на община Каварна Нина Ставрева и кметът на община Старе Бабице в Полша Кшиштоф Турек подписаха съглашение за съдействие и поддръжка в региона на локалното самоуправление, активността на локалната администрация, както и в региона на културата, спорта и други публично значими действия.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР