Полша заяви днес, че нейни самолети са прехванали руски разузнавателен

...
Полша заяви днес, че нейни самолети са прехванали руски разузнавателен
Коментари Харесай

Трети инцидент за седмицата: Полша отново прехвана руски сам...

Полша съобщи през днешния ден, че нейни самолети са прехванали съветски разследващ аероплан над Балтийско море, съобщи Ройтерс, представено от Българска телеграфна агенция.

Самолетът не е нарушил полското въздушно пространство, прецизират полските въоръжени сили.

Това е третият сходен случай за тази седмица.

Полша заяви, че нейни изтребители още веднъж са прехванали съветски разследващ аероплан над Балтийско мореПървият подобен случай от седмицата е от сряда, когато олски изтребители са прехванали и ескортирали съветски аероплан, който е правил разследващ полет в интернационалното въздушно пространство без обявен проект за полета и с изключен транспондер. Инцидентът е станал в сектора от интернационалното въздушно пространство, който е бил под отговорността на полските военновъздушни сили.

Полската войска пък съобщи през вчерашния ден, че нейни изтребители още веднъж са прехванали съветски боен аероплан, който е изпълнявал разследваща задача в интернационалното въздушно пространство на Балтийско море. Руският аероплан не е подал полетен проект и транспондерът му е бил е изключен.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР