Полша ще удължи граничните проверки по границата с Германия до

...
Полша ще удължи граничните проверки по границата с Германия до
Коментари Харесай

Полша удължава граничния контрол с Германия до 4 октомври


Полша ще удължи граничните инспекции по границата с Германия до 4 октомври 2025 година , заяви министърът на вътрешните работи Марчин Кервински , представен от ПАП . Първоначално се предвиждаше контролът да завърши на 5 август , само че заради засиленото напрежение към незаконната миграция срокът е публично продължен .
Причина: Отговор на немския надзор
Полският граничен надзор беше въведен на 7 юли , откакто Германия ускори инспекциите на своя страна от границата за ограничение на противозаконната миграция . Според Кервински, удължаването е мярка за отбрана на националната сигурност и надзор на потока от мигранти , преминаващи през вътрешните граници на Европейски Съюз.
Политически подтекст: Взаимни реакции сред Варшава и Берлин
Полският министър председател Доналд Туск свърза възможното унищожаване на граничния надзор с промени в немската миграционна политика . По думите му координацията сред двете страни е от основно значение за поддържане на Шенгенската зона и вътрешната сигурност в Европейски Съюз .
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР