Полша победи Иран с 3:2 гейма (25:21, 24:26, 25:18, 16:25,

...

Полша стигна до полуфиналите на Лигата на нациите след тежък мач с Иран

Полша победи Иран с 3:2 гейма (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7) в последния четвъртфинален дуел от волейболната Лига на нациите при мъжете, игран в Болоня.

През първия гейм равенството се задържа до резултат 6:6, след което поляците построиха удобна преднина, която резервираха до края на частта. " Дружина Полска " имаше задатък от 3 точки и във втория гейм при резултат 16:13, само че иранците реализираха поврат, с цел да изравнят.

Поляците бяха надалеч по-убедителни в третата част, с цел да си възобновят преднината в геймовете. Азиатците взеха образец от своя противник и водеха от самото начало в гейм №4, като задатъкът им даже бе двуцифрен при 23:13.

Poland is the last semifinalist!

The Polish beat Iran by 3-2 after a breathtaking match (25-21, 24-26, 25-18, 16-25, 15-7) and took the last spot in the next round.