Полша не срещна никакви проблеми при гостуването си на Латвия

Полша не срещна никакви проблеми при гостуването си на Латвия ...

Полша се утвърди на върха след хеттрик на Левандовски.

Полша не срещна никакви проблеми при гостуването си на Латвия и се наложи с 3:0. Роберт Левандовски заби хеттрик за тима на Йежи Бжечек. Звездата на Байерн (Мюнхен) се разписа на два пъти още до 13-ата минута, а през второто полувреме довърши домакините, водени от бившия наставник на Левски Славиша Стоянович. По този начин поляците запазиха лидерската си позиция в група "G" на евроквалификациите с 16 точки.

Поляците спечелиха през март с 2:0 у дома, като тогава двата гола на Левандовски паднаха в последните минути. Днес успехът дойде много по-лесно и “Дружина полска” вече има 4 поредни победи без допуснато попадение срещу този съперник.

Зад Лева действаха Себастиан Шимански, Пьотър Жиелински и Камил Гросицки, които правеха каквото си поискат с латвийската защита. Резултатът беше открит в 9-ата минута след размяна на пасове между Грисицки и Левандовски, последвана от точен удар на нападателя. В 13-ата минута Гросицки преодоля на левия фланг Ругинс и отправи ниско центриране към Левандовски, който хладнокръвно удвои преднината на гостите.

Източник: fakti.bg