Полша не е получавала сигнали, че предвидените за изтегляне от

...
Полша не е получавала сигнали, че предвидените за изтегляне от
Коментари Харесай

Засега няма сигнали, че сили на САЩ може да бъдат прехвърлени от Германия в Полша, заяви Доналд Туск

Полша не е получавала сигнали, че плануваните за евакуиране от Германия американски сили може да бъдат трансферирани не назад в Съединени американски щати, а на полска земя, заяви министър председателят Доналд Туск, представен от Ройтерс.

" Към момента не разполагаме с сходни сигнали ", сподели полският водач, помолен да разяснява дали Вашингтон е дал знак, че бойците може да бъдат основани на източния фланг на НАТО, вместо да бъдат връщани в Съединени американски щати.

В петък Пентагонът заяви, че възнамерява да понижи американския боен контингент в Германия с 5000 бойци, а през вчерашния ден президентът Доналд Тръмп сподели, че броят ще бъде даже още по-голям.

Берлин дефинира хода като предстоящ и посочи, че по този начин или другояче са взети ограничения за подсилване на военния капацитет на Бундесвера.

НАТО разяснява, че сега работи със Съединени американски щати за изясняване на детайлностите към плануваното евакуиране на части.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР