Полша забранява телефоните в училищата, ограничава достъпа на децата до порнография
Полша желае да забрани на лица под 16 години да употребяват мобилни телефони в учебните заведения от 1 септември и възнамерява да вкара по-строги правила за инспекция на възрастта за достъп до порнография. Това съобщи министър председателят Доналд Туск, представен от " Ройтерс ".
Някои страни, измежду които Нидерландия, Южна Корея и Италия, към този момент не разрешиха смарт телефоните в учебните заведения заради опасения по отношение на въздействието им върху концентрацията и държанието. Други не разрешиха - или обмислят възбрана - на достъпа на децата до обществените мрежи.
Предложеният законопроект ще забрани на деца на възраст от 7 до 15 години да употребяват телефони в учебните пространства, включително по време на междучасията, и ще даде на учебните заведения правни учредения за основаване тук-там за предпазване на телефони.
" Предлагаме възбрана за потребление на мобилни телефони в началните учебни заведения по време на уроци и междучасия. Убедени сме, че родителите и учителите би трябвало да имат подобен инструмент ", уточни Туск.
" Имаме цивилизационен проблем с пристрастяването на съвсем всички, изключително на най-малките, към платформи, игри и така нататък Осъзнаваме, че това може да има пагубни последствия за живота на децата и за страната ".
Отделен законопроект, препоръчан от министъра на цифровите въпроси, ще наложи нови отговорности на уебсайтовете, предлагащи порнография, с цел да ограничи достъпа на децата.
Механизмът за инспекция на възрастта не може да се основава на заявления за възраст, биометрични данни или данни за онлайн интензивността на потребителя, а би трябвало да бъде планиран в сходство с условията за дискретност и отбрана на персоналните данни, заяви държавното управление по-рано в обосновката на законопроекта.
През февруари министърът на образованието Барбара Новацка очерта и планове за възбрана на деца под 15 години да употребяват обществени мрежи, което отваря вратата за евентуален конфликт с огромните американски софтуерни компании.
Технологичните компании настояват, че фокусът би трябвало да бъде върху това по какъв начин се употребяват устройствата, а не върху цялостни забрани, с наставнически надзор и други целенасочени ограничавания. Те открояват изгодите от смарт телефоните за учене, връзка и сигурност.
Някои страни, измежду които Нидерландия, Южна Корея и Италия, към този момент не разрешиха смарт телефоните в учебните заведения заради опасения по отношение на въздействието им върху концентрацията и държанието. Други не разрешиха - или обмислят възбрана - на достъпа на децата до обществените мрежи.
Предложеният законопроект ще забрани на деца на възраст от 7 до 15 години да употребяват телефони в учебните пространства, включително по време на междучасията, и ще даде на учебните заведения правни учредения за основаване тук-там за предпазване на телефони.
" Предлагаме възбрана за потребление на мобилни телефони в началните учебни заведения по време на уроци и междучасия. Убедени сме, че родителите и учителите би трябвало да имат подобен инструмент ", уточни Туск.
" Имаме цивилизационен проблем с пристрастяването на съвсем всички, изключително на най-малките, към платформи, игри и така нататък Осъзнаваме, че това може да има пагубни последствия за живота на децата и за страната ".
Отделен законопроект, препоръчан от министъра на цифровите въпроси, ще наложи нови отговорности на уебсайтовете, предлагащи порнография, с цел да ограничи достъпа на децата.
Механизмът за инспекция на възрастта не може да се основава на заявления за възраст, биометрични данни или данни за онлайн интензивността на потребителя, а би трябвало да бъде планиран в сходство с условията за дискретност и отбрана на персоналните данни, заяви държавното управление по-рано в обосновката на законопроекта.
През февруари министърът на образованието Барбара Новацка очерта и планове за възбрана на деца под 15 години да употребяват обществени мрежи, което отваря вратата за евентуален конфликт с огромните американски софтуерни компании.
Технологичните компании настояват, че фокусът би трябвало да бъде върху това по какъв начин се употребяват устройствата, а не върху цялостни забрани, с наставнически надзор и други целенасочени ограничавания. Те открояват изгодите от смарт телефоните за учене, връзка и сигурност.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




