Лукашенко: Полша и Литва ще минират границите си с Беларус и Русия
Полша и Литва имат намерение да минират регионите на границите си с Беларус и Русия.
Това съобщи президентът на Беларус Александър Лукашенко по време на парада в Минск по случай 80-годишнината от успеха във Великата отечествена война.
„ Варшава и Вилнюс имат намерение да слагат минни полета на границата с Беларус и Русия “, сподели Лукашенко.
По думите му " затова през днешния ден, пред чудовищната опасност от възраждащия се европейски фашизъм, Минск приканва да си напомним уроците от Великата отечествена война ".
Бразилия се ангажира с спокойно разрешаване на спора в Украйна и е подготвена да постави старания за преустановяване на военните дейности.
Това съобщи президентът на страната Лула да Силва след диалози с съветския водач Владимир Путин в Кремъл.
„ Отново уверих президента Путин в уговорката на Бразилия към мира и готовността, дружно с Китай и група другарски страни, да улеснят разрешаването на рецесията “, означи президентът в X.




